دسته بندی لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی

خرید لپ تاپ دانشجویی

دراین قسمت از لپ تاپ 110 به این می پردازیم که چه لپ تاپ هایی برای مصارف دانشجویی مناسب هستند.برای انتخاب یک لپ تاپ دانشجویی باید مد نظر داشته باشید که شما لپ تاپ را فقط برای دیدن فیلم،اجرای نرم افزار آفیس و تحقیق نمی خواهید.برای انتخاب یک لپ تاپ برای مصرف دانشجویی باید به رشته خودتان نیز توجه کنید ببینید در طول تحصیل برای رشته خود نیاز به چه نرم افزار هایی دارید چه نرم افزار هایی در رشته شما تدریس می شود.چرا که بعضی از نرم افزار ها ورژن های مختلفی دارند که هر ورژن ممکن است نیاز به سخت افزارهای خاصی داشته باشد برای اجرای ان نرم افزار.پس خرید یک لپ تاپ ضعیف ممکن است در دوران دانشجویی کار شما را سخت کند.

 

برای خرید  لپ تاپ دانشجویی به چقدر بودجه نیاز داریم؟

اینکه برای خرید لپ تاپ دانشجویی به چقدر بودجه نیاز دارید.باید به قیمت روز بازار توجه داشته باشید و اینکه شما لپ تاپ نو و یا دست دوم می خواهید بخرید یا نه.و بعد همان طور که گفته شد نوع رشته شما برای خرید یک لپ تاپ با صرفه اقتصادی فرق می کند.

ما کلا رشته ها را به دو دسته تقسیم کرده ایم

عمومی :

اگر شما هم داشجوی رشته ای هستید که صرفا برای مطالعه دروس یا نوشتن و ساخت پاور پوینت و یا حتی کنفراس و ارائه دروس  از لپ تاپ استفاده می کنید میتوانید لپ تاپ با کانفیگ پایین تر انتخاب کرده،به فرض مثال شما نیاز به لپ تاپی ندارید که دارای گرافیک مجزا باشد چون لپ تاپ ایی که دارای گرافیک مجزا باشد قیمت آن لپ تاپ 3 تا 4 میلیون با لپ تاپ بدون گرافیک فرق دارد.

و شما در طول تحصیل نیاز به گرافیک مجزا و نرم افزارهای سه بعدی ندارید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزارهایی مانند فتوشاپ را می توان بر روی لپ تاپ بدون گرافیک  یا گرافیک معمولی نصب کرد.

برای لپ تاپ مناسب دانشجویی ما به شما پیشنهاد میکنیم لپ با cpu i3 ،i5،i7 اینتل را نتخاب کنید  و برای amd،cpu هایی را انتخاب کنید که با سی پی یو های ذکر شده اینتل برابری کند.بعد از انتخاب cpu برای رشته های عمومی شما فضای ذخیره سازی زیادی نیاز ندارید و هارد 500 گیگ یا 320 گیگ کار شما را راه انداخته و نیاز به هزینه اضافی نیست.

رشته های مهندسی:

وجود نرم افزار های مختلف با توجه به سنگین یا سبک بودن نرم افزار ها باعث شده که هر رشته مهندسی نیاز به لپ تاپ با کانفیگ مختلف داشته باشد.

مثلا برای رشته IT و مهندسی کامپیوتر شما نیاز به لپ تاپ با cpu i7, i5 دارید با هارد ssd و رم حداقل 8 گیگ البته شما می توانید با رم 4 نیز لپ تاپ خود را انتخاب کنید ولی رم 8 ایده ال تر هست.

البته در بحث انتخاب  گرافیگ برای لپ تاپ باز بستگی به رشته شما دارد اگر در طول تحصیل شما نرم افزارهایی که سه بعدی کار می کنیدمانند 3dmax باید لپ تاپی را انتخاب کرده که دارای گرافیک مجزا باشد یعنی دارای گرافیک NVIDIA و AMD  باشد.

 پس برای رشته هایی مهندسی باز باید دقت شود چه دروسی را در طول تحصیل دارید با چه نرم افزارهایی کار میکنید.cpu را برای رشته های مهندسی اینتل i7 , i5  مناسب هست و اگر لپ تاپی را انتخاب می کنید که cpu شرکت amd هست باید از لحاظ قدرتی و کارایی cpu قوی باشد.گرافیک را که در بالا گفتیم چه انتخابی داشته باشید.هارد هم به اندازه نیاز خودتون انتخاب کنید که دراینده فضای ذخیره سازیی کم نیاورده و نیاز به ارتقاع هارد نباشد.

پس برای لپ تاپ دانشجویی برای رشته مهندسی به سه نکته زیر توجه کنید:

مقرون به صرفه بودن

سبک بودن لپ تاپ

سخت افزار قدرتمند

شما می توانید برای انتخاب لپ تاپ مناسب برای دانشجویی که چه لپ تاپ  مورد نیاز شما است و در انتخاب لپ تاپ مورد نیاز شک دارید می توانید برای انتخاب لپ تاپ مناسب با لپ تاپ 110 و کارشناسان ما تماس بگیرید تا ما شما را در انتخاب لپ تاپ استوک دانشجویی راهنمایی کنیم و نیاز شما را سنجیده و لپ تاپ مناسب با توجه به بودجه و نیازتان به شما معرفی کرده تا انتخاب مناسبی داشته باشید.برای تماس از طریق شماره تلفن و فرم تماس با ما سوالات خودتان را بپرسید و مشاوره ما را دریافت نمایید.

 

برای مشاوره از لپ تاپ 110 برای خرید لپ تاپ دانشجویی بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

فرم دریافت مشاوره

بخش تماس با ما 

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.