دسته بندی لپ تاپ

غیر فعال کردن Startup Apps در ویندوز 10

غیر فعال کردن Startup Apps ویندوز

در این قسمت از لپ تاپ 110 مرکز لپ تاپ استوک به غیر فعال کردن Startup Apps در ویندوز 10 می پردازیم.

در ویندوز 10 هر بار که ویندوز راه اندازی می شودبرنامه ها به صورت اتوماتیک اجرا می شوند که به این وضیعت Startup Apps می گویند.به فرض مثال مانند برنامه Java Update Scheduler.این برنامه ها زمانی که سیستم راه اندازی می شود در گوشه سمت راست در تسکبار ویندوز ظاهر می شوند.startup apps مقدار بسیار کمی از منابع محاسباتی را مصرف می کنند. اما، غیرفعال کردن آنها می تواند در مواردی که سیستم حافظه رم کمی دارد میتواند به سرعت سیستم کمک کند.

غیر فعال کردن Startup Apps در ویندوز 10 در Settings

برای انجام این کار ابتدا وارد بخش Settings / Apps / Startup شده ، گزینه app را نتخاب کرده و در بخش سمت راست بر روی Startup کلیک می کنیم.

نکته : برای باز کردن setting در ویندوز میتوانید کلید ترکیبی Windows key + i استفاده می کنیم.

شما همچنین می توانید در استارت ویندوز کلمه  startup را تایپ نموده و بعد برروی Startup Apps کلیک نمایید.در قسمت Startup Apps لیست برنامه هایی که در زمان اجرا شدن ویندوز هستند نمایش داده می شوند.که شما می توانید این برنامه ها رو غیر فعال کرده تا در زمان اجرای دوباره سیستم به صورت اتوماتیک اجرا نشوند.

 

معرفی سی پی یو Intel Core i5-6300U

 

غیر فعال کردن برنامه های در استارتاپ در Task Manager

برای غیر فعال کردن برنامه ها در استارتاپ ویندوز بر روی تسکبار ویندوز راست کلیک کرده و گزینه Task Manager  را انتخاب می کنیم در تب Startup شما می توانید برنامه های اجرا شده بر روی آن راست کلیک کنید و Disable  را انتخاب کنید.این نکته رو باید در نظر داشت که  تفاوت  Startup Apps با برنامه هایی که در بکگراند ویندوز اجرا می شوند این است که برنامه هایی که رد بکگراند سیستم اجرا می شوند از قبل و با نصب ویندوز بر روی سیستم نصب می شوند ولی Startup Apps برنامه هایی هستند که بعد از نصب ویندوز و توسط خود کاربر  و یا برنامه های جانبی بر روی سیستم اجرا می شوند.برای غیر فعال کردن برنامه هایی که در بکگراند سیستم هستند پیشنهاد می شوند که این عمل توسر کاربری صورت بگیرد دارای تخصص باشد.

 

مرکز لپ تاپ استوک

مرکز لپ تاپ استوک

مرکز لپ تاپ استوک

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.