دسته بندی لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ استوک ، لپ تاپ دست دوم

راهنمای خرید لپ تاپ استوک

در این قسمت از لپ تاپ 110 ما به معرفی و راهنمای خرید لپ تاپ استوک می پردازیم تا به هنگام خرید لپ تاپ استوک و دست دوم چه نکاتی را رعایت کنید تا از صحت لپ تاپ اطمینان پیدا کرده و دستگاه خوبی را خریداری کنید.

لپ تاپ استوک چیست؟

لپ تاپ استوک در دیکشنری یعنی لپ تاپی که استفاده نشده و در داخل انبار مانده است.ولی در ایران لپ تاپ استفاده شده خارجی رو لپ تاپ استوک می گویند.سابقه لپ تاپ استوک چیست؟ در اروپا و امریکا شرکت های بزرگ زنجیره ایی به مشتریان خودشان مهلت تست لپ تاپ می دهند.واین مهلت تست بین چند روز و چند ماه می تواند باشد.مشتری به هر دلیلی لپ تاپ را اگر خوشش نیامد می تواند لپ تاپ را به شرکت پس بدهد و می تواند لپ تاپ را عوض کند.

این لپ تاپ ها را به انبار فرستاده و به عنوان لپ تاپ نو این دستگاه ها را به فروش نمی رسانند.دوما شرکت های بزرگ مثل DELL و HP برای جلوگیری از توقف چرخه و تولیدشان  فراخوان می زنند لپ تاپ های که گارانتی شان دارد تمام می شود از مشتریان خریداری کرده و با لپ تاپ نو عوض کرده،این شرکت ها هم از فروش لپ تاپ نو خودشان سود کرده و هم این لپ تاپ ها را به داخل انبار فرستاده واین دستگاه ها را به کشورهای دیگر صادر کرده و سودی هم از فروش لپ تاپ استوک دارند.پس لپ تاپ هایی که در بازار ایران هستند همه ی انها بین چند روز تا یک سال ممکن است استفاده شده باشند.بسته به میزان سلامت این دستگاه ها زمانی که وارد شهر دبی می شوند گرید بندی یا درجه بندی می شوند.مثلا لپ تاپی که ظاهر مناسبی داشته باشد گرید A،یکم ضعیف تر گرید B  و الی اخر.

لپ تاپ دست دوم بخریم؟

ما در بالا تعریف لپ تاپ استوک را گفتیم،و اشاره کردیم لپ تاپ استوک در بازار ایران منظور چه لپ تاپ هایی است.این لپ تاپ ها با توجه به تعریف بالا لپ تاپ هایی هستند که کار کرد کمی دارند.لپ تاپ دست دوم بسته به نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران شرایط متفاوتی دارند.خرید محصولاتی که چندین سال کار کرده اند و تحت فشار سنگین بوده اند پیشنهاد نمی شود چون این لپ تاپ ها عمر خودشان را کرده اند . پس پیشنهاد ما لپ تاپ های دست دوم ایرانی نیست.بلکه لپ تاپ های استوک اروپایی است.

از چه فروشگاهی خرید لپ تاپ استوک انجام دهیم؟

فروشگاه های زیادی هستند که لپ تاپ استوک برای فروش دارند و شما می توانید خرید غیر حضوری داشته باشند.برای خرید غیر حضوری از فروشگاه هایی خرید کنید که دارای نماد اعتماد الکترونیک داشته باشند.دوما شرایط مهلت تست و گارانتی داشته باشند.از آنها بخواهید تصاویر و فیلم دستگاه ها را قبل از ارسال برای شما ارسال کنند.و ابتدا عکس واقعی محصول را دیده و بعد از دیدن تصاویر واقعی خرید لپ تاپ استوک داشته باشید.فروشگاه لپ تاپ 110 تمام نکات گفته شده را دارا است و برای شما تصاویر واقعی لپ تاپ استوک را قبل از ارسال دستگاه برای شما ارسال می کند.

قیمت لپ تاپ نو و استوک را مقایسه کنید

دلیلی که ما به سمت خرید لپ تاپ استوک می رویم تفاوت قیمت لپ تاپ نو و استوک می باشد.چون اگر تفاوت قیمت خیلی کم باشد خرید لپ تاپ استوک کار بیهوده ایی است.برای این کار مدل مورد نظرتون را با مدل های دیگر از لحاظ مشخصات بررسی کنید و قیمت لپ تاپ را بسنجید. قیمت لپ تاپ استوک و نو باید چیزی حدود 40 درصد اختلاف داشته باشد.

تست اجزای فیزیکی لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ استوک ابتدا باید تمام اجزای فیزیکی و مشخصات فنی و ظاهری چک کنید تا از صحت اطمینان دستگاه مطمئن شوید.در این جا به صورت کامل به راهنمای خرید لپ تاپ استوک به صورت سخت افزاری می پردازیم.

بررسی بدنه لپ تاپ

ابتدا بدنه لپ تاپ را به صورت ظاهری بررسی کرده تا صدمه ایی نداشته باشد.پشت در lcd لپ تاپ لپ تاپ را چک کنید تا تورفتگی و شکستگی بر روی ان نباشد.پشت لپ تاپ جایی که پیچ ها قرار گرفته اند را نیز چک کنید.چون اگر ضربه ایی خورده باشد ممکن است مادربرد و دیگر قطعات نیز اسیب رسیده باشد.lcd را حتما چک کنید که حاله و نقطه های اسیب دیده روی lcd نباشد.برای تست lcd می توان از نرم افزار IsMyLcdOK استفاده کنید.این تست را در زمان خرید لپ تاپ استوک با دقت انجام دهید چون هرگونه پیکسل سوختگی و آسیب در آینده هزینه زیادی برای lcd،برای شما به همراه دارد.

تست کیبورد و تاچ پد

کیبورد و تاچ پد را حتما تست کنید.چون دو اجزای مهم هستند در تست لپ تاپ.برای تست کیبورد می توان از نرم افزار Keyboard Keys Checker استفاده کرد و از صحت سلامت تمام دکمه های کیبورد مطمئن شد.تاچ پد رو هم تست کنید اگر کار نکرد می تواند مشکل از درایور ها باشد اگر مشکل از درایورها نبود پس مشکل سخت افزاری دارد.

 

آموزش تست lcd – کیبورد وب کم لپ تاپ استوک

 

بررسی باتری لپ تاپ

عمر باتری لپ تاپ حدود یک سال است.باطری لپ تاپ در صورت استفاده زیاد و حتی بدون استفاده عمر ان کاهش پیدا می کند.اگر وقت کافی دارید باتری را در مدت یک ساعت می توانید تست کنید و از سلامت ان مطمئن شوید.میزان نگه داری شارژ یک باتری استوک حدود 45 دقیقه تا یک ساعت می باشد.برای تست باتری هم نرم افزار هایی وجود دارند که می توانید باتری ها رو تست کنید.(چرا لپ تاپ استوک و لپ تاپ استوک چیست)

تست درگاه،بلند گو وب کم

حتما درگاه های مورد نیاز که استفاده می کنید را تست کنید مثل usb.درگاه های دیگر رو برحسب نیازتان چک کنید.بلندگو و میروفون را هم یادتان نروید.برای تست وب کم با نرم افزار MYCAM می توانید از صحت وبکم مطمئن شوید.برای تست بلند گو و میکروفون که یک فلش با شما باشد که بتوانید درگاه و بلندگو را چک کنید.

تست سخت افزاری دستگاه

ابتدا وارد device manager شوید و ببنید مشخصاتی که فروشنده به شما معرفی کرده است دقیقا (لپ تاپ دست دوم چیست) همان مشخصات می باشد یا نه.برای این کار هم چنین می توانید از نرم افزار cpu z برای دیدن مشخصات سخت افزاری سیستم نیز استفاده کنید.با استفاده از این نرم افزار مشخصات کامل سیستم سخت افزاری را می توانید ببینید.برای تست کارت گرافیگ هم از نرم افزار FurMaker می توان استفاده کنید و ببینید کارت گرافیک سیستم شما مشکل دارد یا نه.از نرم افزار HeavyLoad هم برای تست کامل قطعات استفاده می شود این نرم افزار سیستم را در فشار قرار داده و در صورت بروز مشکل به شما پیغام میدهد.پس برای تست سلامت سخت افزاری می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.یکی از مراحل مهم تست همین مرحله می باشد دقت لازم را در این مرحله انجام داده تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید بروز مشکل در مراحل قبل می توانید سخت افزار جانبی را جایگیزین قطعه خراب مانند وب کم کنید و هزینه آن کم است ولی در این مرحله تست قطعات خیلی مهم است.

آموزش تست گرافیک لپ تاپ استوک

ما در این جا تمام مراحل راهنمای خرید لپ تاپ استوک را به شما معرفی کردیم.در هنگام خرید همه این مراحل را در نظر بگیرید.تا لپ تاپ خرابی را خرید نکنید و پول شما هدر نرود.علاوه بر این مراحل تست قطعات حتما له قیمت هم توجه کنید لپ تاپ خیلی هزینه آن کم نباشد تا شما رو وسوسه کند چون ممکن است لپ تاپ مشکل داشته باشد.و دوما لپ تاپ استوک با قیمت بالا هم خریداری نکنید حتما قیمت لپ تاپ را یک مدل نو به صورت تقریبی مقایسه کنید تا قیمت حدودی دستگیر شما شود و لپ تاپ را گران نخرید.

 

 

 

 

لپ تاپ 110

یک نظر

  • […] جدا از cpu هستند و خودشان حافظه رم مجزا دارند که به عنوان VRAM نیز شناخته می شود.هم چنین پردازنده خودش را دارد که به […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.