دسته بندی لپ تاپ

معرفی لپ تاپ صنعتی یا Rugged LAPTOP

لپ تاپ صنعتی

لپ تاپ استوک صنعتی چیست

لپ تاپ  صنعتی یا لپ تاپ مقاوم یا Rugged LAPTOP   یک لپ تاپ   کوچک، بادوام، سبک و با طراحی تاشو که بر قابلیت حمل تاکید دارد.این لپ تاپ ها تحت تست های قوی با استاندارد های صنعتی و نظامی مانند MIL-STD-810 گواهی شده است.صرف نظر از پردازنده و یا حافظه و دگیر موارد مفهوم قابل حمل بودن به عنوان یک دستگاه با قابلیت مقاوم و صنعتی است. لپ‌تاپ‌های مستحکم مانند همتایان خود در سطح مصرف‌کننده، نه تنها باید نسبتاً سبک و متحرک باشند، بلکه باید به محض باز کردن در میدان، کاملاً کاربردی باشند.

 

لپ تاپ صنعتی

 

کیس صنعتی یا rugged mini PC چیست

کیس صنعتی به عنوان یک مینی کامپیوتر مقاوم، مینی پی سی صنعتی یا مینی پی سی نظامی شناخته می شود، یک کامپیوتر کوچک، بادوام و سبک است که برای استفاده در شرایط سخت تحت تست سخت یا گواهینامه نظامی و صنعتی قرار گرفته است.این کیس ها فضای کم تری را نسبت به سروها و دگیر کامپیوتر ها اشغال می کنند و می توان از انها در فضای باقی مانده استفاده کرد. همچنین احتمال کمتری دارد که برای برنامه های موبایلی که کنترل وزن آنها ضروری است، مانند زیردریایی، مشکل ایجاد کنند.مینی پی سی های مقاوم نیز از قابلیت حمل بالاتری برخوردار هستند و به راحتی می توانند در کف دست شما، در کوله پشتی، خودروی نظامی یا روی گاری یا کیوسک کامپیوتری چرخان قرار گیرند. این دستگاه ها در هر فضایی با حداقل مساحت قرار می گیرند.

لپ تاپ صنعتی بهتر است یا کیس صنعتی

اگر شما به رایانه های شخصی قدرتمند در فرم کوچکی نیاز دارید که با محدودیت فضا یا وزن مشکلی ایجاد نمی کند، دو گزینه اصلی شما مینی رایانه های شخصی صنعتی و لپ تاپ های صنعتی هستند. پاسخ به این سوال جوابی ندارد. از نظر عملکرد، ذخیره سازی، حافظه و ورودی/خروجی، در واقع تفاوت قابل توجهی بین این دو پیدا نخواهید کرد. به طور کلی، مینی پی سی های مقاوم می توانند از همان پردازنده ها، درایوهای ذخیره سازی، RAM و پورت های یک لپ تاپ مقاوم استفاده کنند. همه چیز به پیکربندی انتخابی شما و فضای کار شما بستگی دارد. در عوض، ما باید یک رویکرد مبتنی بر نیاز داشته باشیم تا تصمیم بگیریم کدام کامپیوتر کوچک برای شما مناسب است.

تفاوت لپ تاپ صنعتی (کیس صنعتی) با لپ معمولی (کیس معمولی)

لپ تاپ های صنعتی دوام بیشتری دارند و در شرایطی کار می کنند که یک لپ تاپ معمولی از کار می افتد. اکثر لپ تاپ های مقاوم از استانداردهای MIL-STD-810G پیروی می کنند. این بدان معناست که این لپ تاپ با استانداردهایی که توسط وزارت دفاع ایالات متحده انجام شده است و برای استفاده سربازان در جنگ مناسب است. یک لپ‌تاپ مقاوم با گواهینامه MIL-STD-810G به این معنی است که این تجهیزات در موقعیت‌های مختلف برای زنده ماندن در دمای بالا، لرزش و تست سنگین قرار گرفته اند.

ویژگی های کلیدی که لپ تاپ را مقاوم می کند عبارتند از:

مقاومت در برابر لرزش

اکثر لپ تاپ های صنعتی  از یک درایو حالت جامد (SSD) استفاده می کنند. این SSD ها در مقایسه با هارد دیسک های معمولی (HDD) قطعات متحرک کمتری دارند و کمتر در معرض آسیب هستند. لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر با هارد دیسک معمولی بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از لرزش یا ضربه‌های ناگهانی هستند.

 برخی از مزایای SSD ها عبارتند از:

     کوچکتر و سبکتر از HDD

     باعث صرفه جویی در فضا می شود

     در برابر آسیب های ناشی از ضربه و ارتعاش مقاوم تر هستند

     به انرژی کمتری نیاز دارد تا مدت بیشتری کار کنید

     میزان خرابی کمتر از HDD

مقاومت لپ تاپ استوک صنعتی در برابر گردو غبار و آب

لپ تاپ های مقاوم در شرایط کاری گرد و غبار به خوبی کار می کنند. استانداردهای MIL-STD-810G مستلزم برخی آزمایشات شدید گرد و غبار است. اولین مرحله شامل ذرات ریز گرد و غبار است که به مدت شش ساعت روی لپ تاپ پاشیده می شود.پس از شش ساعت اول، ناحیه آزمایش شده تا 60 درجه سانتیگراد گرم می شود و آزمایش دوباره انجام می شود. بخش دوم آزمایش، ماسه را به مدت 90 دقیقه با سرعت باد بیش از 80 کیلومتر در ساعت روی لپ تاپ دمیده می شود. لپ‌تاپ‌های صنعتی در برابر گرد و غبار، در برابر آب نیز مقاوم هستند. پاشیده شدن با آب هیچ آسیبی به آنها وارد نمی کند و برای افرادی که از آنها در مزرعه استفاده می کنند بسیار مفید است.

کارکرد لپ تاپ صنعتی در دمای بالا

استانداردهای نظامی به گونه ایی دستگاه را ملزم می کند که در تغییرات دمایی که به طور ناگهانی پیش می آید بتوانند به کار خود ادامه دهند. اولین آزمایش‌ها با خاموش بودن لپ‌تاپ‌ برای آزمایش استحکام مواد انجام می‌شود. در حین روشن بودن یک سری روی لپ تاپ ها انجام می شود.تانحوه عملکرد دستگاه در تست گرمایی بسنجند. لپ‌تاپ‌های صنعتی نیز برای کار در محیط‌ هایی که دما می‌تواند تا 10 درجه سانتی‌گراد در عرض یک دقیقه تغییر کند، آزمایش می‌شوند.

صفحه نمایش سخت تر و روشن تر

از آنجایی که لپ‌تاپ‌های مقاوم برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند، نمایشگرهای روشن‌تری دارند. صفحه نمایش ها معمولاً از شیشه های مقاوم و دوام بالا ساخته شده اند و از پوشش های ضد انعکاس برای کاهش انعکاس و تابش خیره کننده استفاده می شود که به این معنی است که بسیاری از لپ تاپ های صنعتی را می توان در فضای باز و زیر نور شدید خورشید استفاده کرد. روشنایی صفحه با واحد nits اندازه گیری می شود – واحد روشنایی. لپ‌تاپ‌ها و نمایشگرهای تبلت استاندارد در محدوده 200 تا 300 نیت هستند. لپ تاپ مقاومی مانند Getac B300 دارای صفحه نمایش 700 نیت با ارتقاء اختیاری به 1400 نیت است. برای افرادی که در فضای باز و زیر نور مستقیم آفتاب کار می کنند، این بدان معناست که لپ تاپ آنها در تمام طول روز کاملاً قابل استفاده است، در حالی که با یک لپ تاپ معمولی، حتی در روشنایی کامل، باز برای خواندن صفحه نمایش مشکل دارند.

نصب لپ تاپ صنعتی در خودرو

بسیاری از لپ‌تاپ‌های صنعتی برای جفت شدن با پایه خودرو طراحی شده‌اند، بنابراین برای نصب در وسایل نقلیه ایده‌آل هستند. مقاومت در برابر لرزش و مقاومت در برابر حرارت آنها را برای استفاده در وسایل نقلیه مناسب تر از لپ تاپ های معمولی می کند. به طور معمول، لپ‌تاپ‌های صنعتی و پایه‌های خودروی منطبق با آن‌ها برای کار با آنتن‌های عبوری و سایر ورودی‌های ارتباطی طراحی شده‌اند تا بتوان از آن‌ها در محیط‌های پیشرفته مانند پلیس، وسایل نقلیه اضطراری آتش‌نشانی و سایت‌های معدن استفاده کرد.

لپ‌تاپ‌های صنعتی گران‌تر هستند اما می‌توانند سرمایه‌گذاری بلندمدت بهتری باشند 

تمام ویژگی های اضافه شده یک لپ تاپ کاملا صنعتی  با هزینه های اضافی همراه است. شما برای افزایش عملکرد، طول عمر و راحتی هزینه بیشتری می پردازید. اگرچه لپ‌تاپ‌های صنعتی در ابتدا گران‌تر هستند، اما با سرمایه‌گذاری در فناوری ناهموار، در درازمدت صرفه‌جویی می‌کنید. طبق داده‌های Pearl Solutions Group، میزان خرابی لپ‌تاپ‌های مقاوم 4.6 درصد در مقایسه با 16.6 درصد برای لپ‌تاپ‌های غیر صنعتی است. داده ها همچنین نشان می دهد که کارگران بین 50 تا 80 دقیقه بهره وری خود را به لطف دستگاه های خراب از دست می دهند. با صرف کمی پول بیشتر برای یک لپ تاپ کاملا صنعتی، می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر کار شما باعث می‌شود لپ‌تاپ شما لرزش داشته باشند، در معرض گرد و غبار قرار بگیرد یا دائماً در معرض فرسودگی قرار گیرد، باید روی یک لپ‌تاپ صنعتی سرمایه‌گذاری کنید.

 

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.