دسته بندی لپ تاپ

لیست نرم افزار تست گرافیک لپ تاپ استوک

تست گرافیک لپ تاپ

امروزه پردازنده گرافیکی یا کارت گرافیک ها در حال تغییر هستند اما باید بدانید که چگونه انها را آزمایش کنید تا بدانید که گرافیک لپ تاپ استوک یا سیستم کامپیوتری شما اولا مناسب اجرای کارهای گرافیکی شما باشد و دوم اینکه گرافیک سیستم شما سالم باشد.برای این کار نرم افزارهای کاربردی متعددی وجود دارد که می توان کارت گرافیک یا GPU سیستم را تست کرد.که به این نرم افزارها تست گرافیک یا GPU benchmarking می گویند.در این قسمت به معرفی تعدادی از این نرم افزار ها که برای تست گرافیک لپ تاپ استوک و تست گرافیک کامپیوتر می پردازیم.

در ابتدا باید بدانید چرا ما از نرم افزارهای گرافیکی استفاده می کنیم.دلایل مختلفی است که بخواهید از این نرم افزارها استفاده کنید. اما رایج ترین آنها این است که بدانید کارت گرافیک شما چقدر می تواند از عهده کاریی که شما می خواهید انجام دهید بر می آید.

معرفی نرم افزار های تست گرافیک لپ تاپ

 

3DMark

یکی از بهترین نرم افزار برای این کار 3Dmark است. این ابزار توسط یک شرکت نرم‌افزاری به نام Futuremark تولید شده است که ابزارهای مختلف معیار را برای استفاده تجاری و خانگی توسعه می‌دهد.

 نکته جالب در مورد 3Dmark این است که یک نسخه رایگان در دسترس است. با این حال، اگر قصد دارید به طور مرتب از یک ابزار تست گرافیک استفاده کنید، احتمالاً ارزش امتحان کردن نسخه پیشرفته را دارد. همچنین اگر می‌خواهید تنظیمات K4 را آزمایش کنید، باید از نسخه پیشرفته استفاده کنید، زیرا این پیش‌تنظیم فقط در آنجا موجود است. همچنین یک نسخه حرفه ای وجود دارد که برای استفاده تجاری در نظر گرفته شده است.

 3Dmark نمودارهای دقیق دما هم CPU و هم  GPU را نمایش می دهد و نحوه تغییر سرعت ساعت و نرخ فریم را در طول آزمایش نشان می دهد. بهترین بخش این نرم افزار این است که سخت افزار شما را تشخیص می دهد و یک تست معیار مناسب را اختصاص می دهد.

همچنین برای پلتفرم های اندروید و iOS در دسترس است که یکی دیگر از نکات مثبت اصلی است.

 

تست گرافیک لپ تاپ

 

تست با  PassMark 

نرم افزار سریع و آسانی است، که معیار خوبی برای هر نرم افزاری است PerformanceTest می تواند CPU، گرافیک های 2D/3D، حافظه،  و درایو CD شما را از طریق 28 تست معیار استاندارد در شش مجموعه، محک بزند. یکی از جزئیاتی که بسیاری از متخصصان فناوری دوست دارند، توانایی ایجاد تست های سفارشی خود است.که می توانید تست سفارشی خود را انجام دهید.

بزرگترین نقطه ضعف PerformanceTest این است که در حالی که از نظر فنی در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می شود، نسخه رایگان به سختی شبیه نسخه کامل است. عملا بی فایده است.

با این حال، نسخه پولی PassMark به عنوان یکی از بهترین ابزارهای معیارسنجی در نظر گرفته می شود زیرا بسیار فشرده و کامل است.

Heaven UNIGINE

این یک ابزار تست GPU بسیار فشرده است. این واقعیت که در درجه اول یک نرم افزار تست GPU است چیزی است که آن را از سایرین متمایز می کند. این برای انجام تست های استرس بسیار سنگین و طولانی مدت برای کارت گرافیک طراحی شده است و می توان از آن برای اندازه گیری دقیق پایداری گرافیک استفاده کرد.

یکی دیگر از دلایلی که چرا این ممکن است بهترین ابزار برای اورکلاکرها باشد، توانایی نظارت بر خنک کننده GPU و دیدن میزان تحمل آن در صورت فشار به حد مجاز است.

نرم افزار تست گرافیک ها

 

FurMark

یک نرم‌افزار تست GPU برای گرافیک هایی  است که با OpenGL سازگار هستند (این مورد برای اکثر GPU‌ها صدق می‌کند، پس نگران نباشید). از این ابزار می توان برای نظارت بر دما نیز استفاده کرد. به این ترتیب، هنگام اورکلاک مفید است.

اگرچه FurMark (همچنین به عنوان GPU Burner شناخته می شود) رایگان است، اما فقط در سیستم عامل های ویندوز در دسترس است. با این حال، این نرم افزار به اندازه کافی مفید است تا در بین محبوب ترین برنامه های تست موجود باشد.

نرم افزار تست گرافیک

 

GFXBench

اولین تصور شما ممکن است این باشد که این فقط یک نرم‌افزار رایگان دیگر برای محک زدن GPU است، اما بسیار بیشتر از این است. متأسفانه، ننگ علیه “نرم افزار رایگان” هنوز وجود دارد، اما GFXBench تمام تلاش خود را برای مبارزه با آن انجام می دهد.

تست گرافیک

این یک ابزار عالی با تست هایی است که به طور خاص برای استفاده های مختلف طراحی شده اند. بهترین بخش این است که می توانید عملکرد کارت گرافیک خود را تقریباً با هر کارت گرافیک دیگری مقایسه کنید.همانطور که در بالا مشاهده شد، GFXBench امکان تست در بسیاری از پلتفرم‌های مختلف و مقایسه عملکرد با سیستم‌های دیگر را ارائه می‌دهد.

Superposition

Superposition که از سوی سازندگان Heaven به شما می رسد، نسخه عالی دیگری است. با استفاده از موتور UNIGINE 2 ، تصاویر با کیفیت بالا را آزمایش می کند، و از همه بهتر، رایگان است. همچنین می تواند عملکرد کارت گرافیک شما را در تابلوی امتیازات Unigine مقایسه کند.همچنین شامل چند بازی کوچک جالب است که می توانید از آنها برای بررسی عملکرد GPU خود در حین بازی مستقیم استفاده کنید.

آموزش تست گرافیک

 

Cinebench

اگرچه در درجه اول نرم افزار  تست  CPU است، اما این ابزار برای تست GPU و تست گرافیک لپ تاپ نیز عالی است. این منحصر به فرد است زیرا می تواند یک تصویر را ارائه کند و آن را با کارهای مختلف “دنیای واقعی” مقایسه کند. این کار را انجام می دهد زیرا رندر تصویر اغلب به CPU اختصاص داده می شود.در نتیجه این محک زدن CPU محور، Cinebench از صحنه های آزمایشی بسیار بزرگتر و پیچیده تری نسبت به سایر ابزارهای محک زدن GPU استفاده می کند. یک ویژگی بسیار چشمگیر این است که می تواند تا 16 هسته پردازنده شما را آزمایش کند.

آموزش تست کارت گرافیک

 

MSI Afterburner

آخرین اما مطمئنا نه کم اهمیت، ما ابزار اورکلاک MSI را داریم. این نرم افزار رایگان است و اگر در مورد برچسب MSI گیج شده اید، نگران نباشید. شما می توانید آن را بر روی هر کارت گرافیکی، صرف نظر از سازنده آن، استفاده کنید.این به شما امکان می دهد عملکرد GPU خود را در حین بازی نظارت کنید. هنگام بازی یک پوشش شفاف وجود دارد. چقدر باحاله؟ این ممکن است در ابتدا مزاحم به نظر برسد، اما هیچ راه موثرتری برای ارزیابی نحوه عملکرد دستگاه شما وجود ندارد

یکی از جالب ترین ویژگی های Afterburner توانایی آن در کنترل سرعت فن است. اگر غیرضروری به نظر می‌رسد، به یاد داشته باشید که افزایش سرعت فن از 50% (معمولاً تنظیمات پیش‌فرض) به 75-100% می‌تواند یک بازی را از خرابی سیستم به حالت کاملاً پایدار و قابل پخش تبدیل کند.Afterburner برای نصب به یک ابزار تست استرس اضافی به نام MSI Kombustor نیاز دارد، اما این کار آسان است و به خوبی با بهترین بخش این نرم افزار: اورکلاکینگ ادغام می شود.MSI Afterburner به شما این امکان را می دهد که GPU خود را به صورت دستی اورکلاک کنید و یک تست آنالیز اورکلاک را اجرا کنید، که به شما یک نمای کلی عالی از آنچه دقیقاً کارت گرافیک شما قادر است ارائه می دهد. هنگامی که با Kombustor ترکیب می‌شوید، می‌توانید به طور موثر در زمان واقعی پیشرفت کارت خود را مشاهده کنید.

تست کارت گرافیک

 

Basemark GPU

ابزاری است که به شما کمک می کند تا عملکرد گرافیک خود را ارزیابی و مقایسه کنید. با تمام رایانه های رومیزی، تبلت ها، رایانه ها و لپ تاپ ها کار می کند.

این ابزار تست GPU به شما امکان می دهد عملکرد دستگاه را با سیستم های دیگر مقایسه کنید.

گزینه های سفارشی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد معیارهای دقیق را انجام دهید.

به شما امکان می دهد آزمون را به راحتی انتخاب کنید.

می توانید پیکربندی را سفارشی کنید

 

Novabench

ابزاری که به شما امکان می دهد عملکرد رایانه شخصی خود را آزمایش کنید. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا نتیجه خود را به صورت آنلاین آزمایش کنید تا مشکلات احتمالی را پیدا کنید. این نرم افزار تست گرافیک GPU مشاهده نمودار مقایسه آسان کرده است.

این ابزار تست کارت گرافیک به شما امکان می دهد انتقال حافظه و سرعت خواندن و نوشتن دیسک را بررسی کنید.

این برنامه تست شما را قادر می سازد با سیستم های متعددی که قبلا دارید مقایسه کنید.

شما می توانید نتیجه را به راحتی ذخیره کنید.

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.