دسته بندی لپ تاپ

لپ تاپ دست دوم چیست

لپ تاپ دست دوم چیست

در این قسمت از لپ تاپ 110 مرکز فروش لپ تاپ استوک به این می پردازیم که لپ تاپ دست دوم چیست ؟به چه لپ تاپ هایی دست دوم می گویند؟ و چگونه لپ تاپ دست دوم خرید خرید کنیم؟

همان طور که می دانیم به لپ تاپ هایی که مدت زمانی استفاده شده باشند لپ تاپ دست دوم می گویند.ولی منظور ما در فروشگاه لپ تاپ 110 از لپ تاپ دست دوم چیست ، لپ تاپ دست دوم اروپایی است.لپ تاپ های دست دوم در کشورهای اروپایی و آمریکایی فروشگاه های فروش لپ تاپ نو به مشتری مهلت تست می دهند اگر در این مدت لپ تاپ مشکل داشته باشد یا از لپ تاپ خوششان نیاید می تواندد لپ تاپ را به فروشگاه باز گرداننده و تحویل بدهند.این لپ تاپ ها به انبار فرستاده شده و دگیر به فروش رسانده نمی شوند.بعضی از شرکت های تولید کننده لپ تاپ نو برای جلوگیری از چرخه تولید و فروش خودشان لپ تاپ های فروخته شده به مشتریان بعد از یک سال استفاده این لپ تاپ ها را از مشتری خریداری کرده و لپ تاپ نو به جای آن به مشتری می دهند.این شرکت های تولید لپ تاپ هم از فروش لپ تاپ نو خودشان سود می کنند و دستگاه های دریافتی از مشتریان را به دیگر کشورها صادر کرده و به فروش می رسانند.پس لپ تاپ های دست دوم وارد شده در بازار ایران ممکن است بین چند روز تا یک سال استفاده شده باشند.این لپ تاپ ها از کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد شهر دبی می شوند و از آن جا وارد کشور های آسیایی می شوند.

لپ تاپ دست دوم خرید کنیم یا نه؟

در تعریف بالا لپ تاپ های دست دوم گفتیم که چه لپ تاپ هایی هستند.خرید هر لپ تاپ دست دوم در بازار ایران پیشنهاد نمی شود.لپ تاپ های دست دوم بازار داخلی بیش از اندازه استفاده شده اند و عمر خودشان را کرده اند و پیشنهاد نمی شود.منظور ما از لپ تاپ دست دوم، لپ تاپ دست دوم اروپایی است.

از چه فروشگاهی خرید لپ تاپ انجام دهیم؟

فروشگاه های زیادی هستند که لپ تاپ دست دوم برای فروش دارند و شما می توانید خرید غیر حضوری داشته باشند.برای خرید غیر حضوری از فروشگاه هایی خرید کنید که دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن داشته باشند.دوما شرایط مهلت تست و گارانتی داشته باشند.از آنها بخواهید تصاویر و فیلم لپ تاپ های دست دوم را قبل از ارسال برای شما ارسال کنند.و ابتدا عکس واقعی محصول را دیده و بعد از دیدن تصاویر واقعی خرید لپ تاپ دست دوم داشته باشید.فروشگاه لپ تاپ 110 تمام نکات گفته شده را دارا است تصاویر و فیلم لپ تاپ های دست دوم را قبل از خرید برای شما ارسال می کند.

قیمت لپ تاپ نو و استوک را مقایسه کنید

دلیلی که ما به سمت خرید لپ تاپ دست دوم می رویم تفاوت قیمت لپ تاپ نو و دست دوم می باشد.چون اگر تفاوت قیمت خیلی کم باشد خرید لپ تاپ دوم مناسب نیست.برای این کار مدل مورد نظرتون را با مدل های دیگر لپ تاپ دست دوم از لحاظ مشخصات بررسی کنید و قیمت لپ تاپ را بسنجید. قیمت لپ تاپ دست دوم و نو باید چیزی حدود 40 درصد اختلاف داشته باشند.

تست اجزای فیزیکی لپ تاپ دست دوم

برای خرید لپ تاپ دست دوم باید قطعات لپ تاپ تست شود.باید ظاهری فیزیکی را تست کنید بعد خرید خود را انجام دهید ما در این جا یک سری نکات برای خرید لپ تاپ دست دوم به شما یاد می دهیم تا خرید مطمئن تری داشته باشید.

بررسی بدنه لپ تاپ دست دوم

ابتدا بدنه لپ تاپ پشت در lcd را حتما چک کنید که تو رفتگی نداشته باشد.پشت در لپ تاپ هم بررسی کنید چون ممکن است در صورت شکستگی به مادربرد آسیب رسیده باشد.ظاهر lcd را بررسی کنید دستگاه را روشن کنید و lcd را به طور کامل بررسی کنید تا پیکسل سوختگی نداشته باشد.چون در صورت پیکسل سوختگی در آینده lcd  شما کل تصویر آن از بین می رود و باید هزینه برای آن پرداخت کنید. برای تست lcd می توان از نرم افزار IsMyLcdOK استفاده کنید.

تست کیبورد و تاچ پد

کیبورد و تاچ پد را حتما تست کنید.چون دو اجزای مهم هستند در تست لپ تاپ دست دوم.برای تست کیبورد می توان از نرم افزار Keyboard Keys Checker استفاده کرد و دکمه های کیبورد لپ تاپ را تست کنید.تاچ پد رو هم حتما تست کنید چون در صورت خرابی هر یک از این قطعات،این قطعات برای شما هزینه دارد.

تست درگاه،بلند گو وب کم

هر کدام این قطعات برای لپ تاپ در آینده برای استفاده مهم می باشد.حتما در زمان خرید لپ تاپ دست دوم یک فلش usb با خود داشته باشید درگاه های  usb که پورت مهمی است را چک کنید.بلندگو و ب کم دستگاه را یادتان نرود چک کنید.

مشخصات سخت افزاری دستگاه

در زمان خرید لپ تاپ در زمان معرفی ، حتما سیستم را روشن کنید و مشخصات سخت افزاری را چک کنید.ببینید آیا مشخصات گفته شده فروشنده واقعا درست می باشد. برای این کار می توانید وارد device manager در ویندوز شوید و آنجا مشخصات تک تک قطعات سخت افزاری سیستم را ببینید.برای پیدا کردن مشخصات سخت افزاری سیستم هم می توانید از نرم افزار cpu-z نیز استفاده کنید این نرم افزار تمام مشخصات سخت افزاری سیستم را به شما نشان می دهد.

رای تست کارت گرافیگ هم از نرم افزار FurMaker می توان استفاده کنید و ببینید کارت گرافیک سیستم شما مشکل دارد یا نه.از نرم افزار HeavyLoad هم برای تست کامل قطعات استفاده می شود این نرم افزار سیستم را در فشار قرار داده و در صورت بروز مشکل به شما پیغام میدهد.

ما در این جا به شما گفتیم منظور لپ تاپ دست دوم چیست و در زمان خرید به چه نکاتی توجه کنید.فروشگاه لپ تاپ 110 به عنوان مرکز خرید لپ تاپ دست دوم می باشد.شما می توانید با خیال راحت لپ تاپ خود را خریداری کنید فروشگاه ما دارای نماد اعتماد الکترونیک از صنعت و معدن می باشد تا خرید مطمئن داشته باشید.تمام لپ تاپ ها دست دوم در فروشگاه ما دارای گارانتی و هم چنین مهلت تست یک هفته ایی می باشد پس شما به راحتی می توانید خرید خود را انجام داده و لپ تاپ خود را دریافت نمایید.

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.