دسته بندی لپ تاپ

تست گرافیک لپ تاپ استوک

تست گرافیک لپ تاپ استوک

در این قسمت از لپ تاپ 110 به نحوه تست گرافیک لپ تاپ استوک می پدارزیم.که چگونه گرافیک یک لپ تاپ را تست کنید.ابزارهای زیادی برای تست کارت گرافیک یا GPU شما وجود دارد.ما از نرم افزار FurMark برای تست سلامت کارت گرافیک استفاده می کنیم.این نرم افزار گرافیک را در سخت ترین حالت تحت فشار قرار داده تا از صحت سلامت گرافیک اطمینان حاصل شود.اگر شما به سلامت گرافیک خود مشکوک هستید.می توانید از Furmark استفاده کنید و از معیوب بودن گرافیک خود مطمئن شوید. درتست با این نرم افزار از دمای گرافیک خود نیز اطلاعات کسب می کنید تا در صورت نیاز فکری برای خنک کردن گرافیک پیدا کنید. این نرم افزار پردازنده گرافیکی را به بیشترین کارایی می برد تا پایداری آن را آزمایش کند.

تست گرافیک لپ تاپ استوک

نرم افزار Furmark را دانلود و نصب کنید.نرم افزار را اجرا کنید.زمانی که نرم افزار را اجرا می کنید تنظیمات زیادی را می بینید.اگر بخواهید یک تست معمولی انجام دهید نیاز نیست همه این تنظیمات را اجرا کنید.

تست گرافیک مرکز خرید لپ تاپ استوک

تنها چیزی که باید در منوی تنظیمات تغییر دهید.این که وارد Settings می شویم و تیک گزینه temperature alarm را فعال می کنید که زمانی که به دمای مورد نظر رسید به شما پیغام هشدار بدهد.در کادر

GPU benchmarks شما می توانید با توجه به resolution لپ تاپ خود نوع وضح تصویر را برای تست انتخاب کنید. زمانی که شما تست را شروع می کنید یک تصویر شبیه به تصویر زیر ظاهر می شود.

تست گرافیک لپ تاپ مرکز خرید لپ تاپ استوک

در زمان تست مصرف برق گرافیک شما به ارامی افزایش پیدا می کند،شما هم چنین دمای گرافیک تان را هم مشاهده می کنید. به عنوان یک قانون کلی اگر شما Furmark را اجرا کردید، بدون هیچ مشکلی به مدت 30 دقیقه کار کرد این بدان معناست که کارت گرافیک شما مشکلی ندارد.

در زمان تست به به سمت چپ بالا دقت کنید در این قسمت بار ایجاد شده بر روی گرافیک شما به صورت درصد نمایش داده می شود و در پایین هم دمای گرافیک نمایش داده می شود. در حالی که تست در حال اجرا است، چند نشانه آشکار وجود دارد که نشان می دهد گرافیک شما ممکن است مشکل داشته باشد،اولین این که ممکن است سیستم در حال تست از کار بیفتد.  اگر این اتفاق به طور مکرر در چندین بار تکرار شود.گرافیک شما معیوب هست.مشکلات دیگر این هست در زمان تست در تصویر اجرا شده ممکن است تصویر به صورت کند اجرا شود یا به اصطلاح تیک تیک اجرا شود که به معنی مشکل بودن گرافیک می باشد. اگر در طول تست دمای گرافیک بین 90 تا 95 درجه سانتی گراد نشان داده شد باید برای خنک کردن گرافیک خود فکری کنید.مثلا یک خنک کننده برای گرافیک خود تهیه کنید یا فن گرافیک را تعویض نمایید.

 

 

سوالات متداول تست گرافیک لپ تاپ استوک

ایا FurMark می تواند به گرافیک من اسیب برساند؟

طبیعتا به گرافیک شما فشار وارد می کند چون دارد بر روی آن تست انجام می دهد مانند اجرای بازی هم به سیستم شما فشار وارد می کند.با این حال نباید به گرافیک شما آسیبی برسد.قبل از هر اسیب رساندن به گرافیک شما اگر گرافیک مشکل داشته باشد سیستم کرش می کند و خاموش می شود.

جایگیزینی برای FurMark وجود دارد؟

مطمئناً وجود دارد و برخی افراد واقعاً آنها را ترجیح می دهند.شما می توانید از Heaven Benchmark نیز استفاده کنید.و امتیازات معیاری که می توانید با سایر کاربران مقایسه کنید را ببینید. اگر فقط به دنبال یک معیار هستید تا یک تست کامل بدست بیاورید.می توانید از 3DMark Time Spy استفاده کنید .

لپ تاپ 110

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.